“Çin-Türkiye Kültür ve İş Geliştirme Forumu”nda Neler Konuşuldu? – YÖN RADYO

“Çin-Türkiye Kültür ve İş Geliştirme Forumu”nda Neler Konuşuldu? – YÖN RADYO

Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin diplomatik ilişkilerinin 50. yılı için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden birisi de ‘Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’ ve ‘Çin Sanayici ve İşadamları Derneği’ ortaklığıyla 5-7 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da yapılan “Çin-Türkiye Kültür ve İş Geliştirme Forumu”.

Etkinliğin ayrıntılarını Çin Uluslararası Radyosu Türkçe Servisi’ne aktaran Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, bu yılın Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti ilişkileri açısında özel bir yıl olduğunu belirtti.

Foruma yoğun bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden Beşer, bu toplantıda Türkiye ve Çin arasında beş önemli sektör olan; maden, gıda, teknoloji-enerji, turizm ve sağlık sektörlerinin hem Türkiye hem de Çin’in uluslararası düzeydeki pek çok firma temsilcisinin, devlet kademelerindeki bazı görevlerin ve sektör temsilcilerinin panelist olarak katılımcı olduğunu söyledi.

Forumun online olarak da gerçekleştirildiğini belirten Beşer, dernek olarak Çin Gıda, Tarım, Hayvancılık Ticaret Odası ve Çin Mermer, Maden, Minareller ve Kimyasallar Ticaret Odası ile iki adet işbirliği protokolü imzaladıklarını ifade etti.

İhsan Beşer, önümüzdeki birkaç gün içinde forumun sonuç bildirgesinin yayınlanacağı bilgisini de verdi.

Önceki 总台专访丨土耳其商界人士:美国为自身利益挑起俄乌冲突
Sonraki Hedefimiz Türkiye - Çin Arasındaki Ticareti Arttırmak - YÖN RADYO