Büyükelçi LİU Shaobin, Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer İle Bir Araya Geldi

7 Nisan’da Büyükelçi LİU Shaobin, Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer ile bir araya gelerek, Çin ile Türkiye arasında ekonomi, ticaret ve kültür alanlarında fikir alışverişi ve işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Büyükelçi LİU Shaobin, Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin yıllar içinde Çin-Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesinde oynadığı olumlu rolden, özellikle diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 50. yıl dönümünü anmak için geçen yıl gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerden övgüyle söz etti. Derneğin Çin-Türkiye dostluğunun amacını destekleyeceğini ve Çin ve Türkiye arasındaki dostane işbirliğine daha fazla katkı sağlayacağını umuyor. Büyükelçi LİU Shaobin, TÜRKİYE & CHİNA dergisinin kurulmasından dolayı derneğe teşekkürlerini iletti ve derginin Çin-Türkiye arasında dostane işbirliğinin yaygınlaştırılmasında geniş ve olumlu bir rol oynamasını diledi.

İhsan Beşer, bir dostluk grubu olarak Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin asıl amacının iki ülke arasındaki dostluğu geliştirmek ve pratik işbirliklerini teşvik etmek olduğunu ve derneğin her zaman bu orijinal niyete bağlı kalacağını söyledi. “TÜRKİYE & CHİNA” dergisi kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin her sektöründen yoğun ilgi gördü. Dernek, derginin giderek daha iyi hale gelmesi için çaba gösterecek ve Türkiye ile Çin arasındaki karşılıklı anlayışın geliştirilmesinde önemli bir taşıyıcı olacaktır.

2022’nin başlarında, Türk-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği, Çin ve Türkiye arasındaki değişimleri ve işbirliğini teşvik etmek ve karşılıklı anlayışı geliştirmek için “TÜRKİYE & CHİNA” dergisini çıkardı. Dergi hem Çince hem de Türkçe olarak basılıyor ve siyaset, ekonomi, ticaret ve kültür alanlarında ikili değişim ve işbirliği odaklanıyor.

Önceki T&C Türkiye China Dergisi 2. Sayısı Çıktı
Sonraki Genel Başkanımız İhsan BEŞER Armoni FM ile Derneğimiz ve Dergimiz Hakkında Röportaj Yaptılar